• Nombre de visites :
  • 440
  • 24/10/2007
  • Date :

Rafsancani: Amerika Parlayan İslam Yıldızını Söndürmeye Çalışıyor

    24/02/2007

Rafsancani: Amerika Parlayan İslam Yıldızını Söndürmeye Çalışıyor

     İran İslam Nizamının Maslahatlarını Teşhis Konseyi başkanı Haşimi Rafsancani, Amerika'nın parlayan İslam yıldızını söndürmeye çalıştığını söyledi.
    Amerika'nın bölgedeki hedefleri arasında başta Siyonist rejim İsrail'in konumunu güçlendirmek olduğunu söyleyen Rafsancani, ABD'nin ayrıca bölgedeki enerji kaynaklarını sultasına geçirmek ve dünyada yükselmekte ve parlamakta olan İslam Yıldızı'nı söndürmek olduğunu söyledi.
    Bilgeler Meclisi Oturumu'nda konuşan Rafsancani, Amerika'nın Irak'a savaş açmakla yalnızca bölgenin daha da huzursuz olmasına neden olmadığını aksine Amerika'nın kendi içinde de sorunlarla karşı karşıya olduğu öte yandan dünyada Amerika'nın konumunun da Bush'un savaş yanlısı siyasetleri sonucu yokolduğunu söyledi.
    Amerika'nın askeri açıdan da ciddi bir bunalımda olduğunu söyleyen İran eski cumhurbaşkanı, Amerika'nın Irak'ı işgal etmekle bölgenin huzur ve güvenini daha da bozduğunu hatırlatarak Amerika için en iyi yol, bölgenin gerçekleri görüp, Irak'tan çekilmektir dedi.
    İran'ın nükleer faaliyetlerini tamamen barışçı olduğunu söyleyen Haşimi Rafsancani, İran'ın bu faaliyetleri zaten Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun gözetimindedir ve İran bu işbirliğini de gönüllü olarak yapıyor. Ama Amerika'nın asıl derdi, nükleer tekelini korumak ve İran gibi bağımsız ülke ve milletlerin nükleer teknolojiye sahip olmamasıdır diye konuştu.
    İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu başkanı, Amerika'nın bölgede yenilgiye uğrayan siyasetlerden kurtulmak ve gerçekleri örtbas etmek için şimdi de mezheplerarası çatışma çıkarmaya dayalı fitne planını uygulamaya koyduğunu ama Allah'ın izniyle, Şii ve Sünni İslam alimlerinin siyasi bilinç ve dikkati sayesinde Amerika'nın bu fitnesini de yenilgiye mahkum olduğunu söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)