• Nombre de visites :
  • 454
  • 24/10/2007
  • Date :

İran'la Sorunumuz Yok !

    21/02/ 2007

İran'la Sorunumuz Yok !


    ABD, Ahmedinejad'ın yeni görüşmeler için, kendileriyle görüşmek isteyen ülkelerin de nükleer yakıt üretme çalışmalarını durdurmaları koşulunu reddetti.
    Nükleer çalışmalarda Batı'nın çifte standartlı tavrı devam ediyor.Sivil çalışmalar için nükleeri kullanmak istediğini ve bunun için kapılarını açtığını defalarca belirten İran'a karşı ambagoların uygulanması için ABD kararlı gözüküyor.
    Son olarak Beyaz Saray'dan bu yönde ilginç bir açıklama geldi.Beyaz Saray bu konuda sivil nükleere sahip İran'la sorunlarının olmadığını açıkladı.
    ABD, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın yeni görüşmeler için, kendileriyle görüşmek isteyen ülkelerin de nükleer yakıt üretme çalışmalarını durdurmaları koşulunu reddetti.

    Beyaz Saray sözcüsü Tony Snow gazetecilere yaptığı açıklamada, bu ciddi bir öneri olarak görülebilir mi? dedi.

    Snow, ABD'nin UAEK'nin yarın BM Güvenlik Konseyine sunacağı raporu beklediğini söyledi.

    BM Güvenlik Konseyi daha önce İran'ın yarına kadar uranyum zenginleştirme çalışmalarını durdurmaması durumunda, bu ülkeye ekonomik yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırmıştı.

    Beyaz Saray Sözcüsü Snow, gerçek şu ki, anladığımız kadarıyla İran sivil nükleer güce sahip olmak istiyor ve bizim kesinlikle bununla ilgili bir sorunumuz yok. Ama nükleer silah üretme kapasitesine sahip bir İran'la sorunumuz var diye konuştu.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)