• Nombre de visites :
  • 322
  • 24/10/2007
  • Date :

Fitneciler Yine Harekete Geçti!

    18/02/2007

Fitneciler Yine Harekete Geçti!

    İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) vakarlı duruşu ile son bulan fitnenin ardından, Amerika ve siyonist destekli fitneciler tekrardan harekete geçerek fitne tohumlarını ekmeye başladılar.

    Kimliği belirsiz kişilerce Filistin Hükümeti Planlama Bakanı Semir Ebu Ayşe'ye, arabasında hareket halinde ve evinde iken iki ayrı suikast girişiminde bulunuldu. Ebu Ayşe herhangi bir yara almazken saldırıda evi ve aracı hafif çapta hasar gördü.

    Filistin Hükümeti adına saldırıyı kınayan Gazi Hammad, saldırının Mekke'deki anlaşmayı bozmaya, yeniden fitne tohumlarını ekmeye yönelik olduğunu bildirdi. Gazi, gün Aksa'yı savunma günüdür diyerek, Filistin halkını bu tür provokasyonlara kapılmadan Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları karşısında tek vücut olmaya çağırdı.

    Bu saldırı, Başbakan Heniyye'nin Mahmud Abbas tarafından milli birlik hükümetini kurmakla görevlendirildiği ve Heniyye'nin de hükümetin oluşturulması için Filistinli guruplarla istişareye devem ettiği kritik bir dönemde gerçekleşti.

    Diğer bir fitne eylemi ise Cuma günü öğle saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce, Hamas hareketinden bir milletvekilinin evi yakmaya teşebbüsüyle gerçekleşmişti. Evin bir kısmı yanarken saldırıda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

    Ebu Ayşe saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, saldırıların ardındaki kişilerin siyonist düşmanla birebir ilişki içinde olan fitneciler olduğunu ifade ett. Ebu Ayşe, sözlerine şöyle devam etti: Şüphesiz ki bu tür girişimlerde bulunanlar Mekke anlaşması sonrasında Filistin sokaklarına hakim olan istikrar havasını bozmak istiyorlar. Bu kişiler, topraklarımızda fitne tohumları ekmek istiyor. Herşey çok açık, çünkü ben de Mekke anlaşmasına katılmıştım ve Filistin topraklarına dönmemden iki gün sonra bu olay gerçekleşti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)