• Nombre de visites :
  • 412
  • 24/10/2007
  • Date :

ABD'nin Bölgedeki Varlığına Karşıyız

    14/02/2007 

     İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Amerikan'ın bölgedeki varlığına karşıyız dedi.

ABD'nin Bölgedeki Varlığına Karşıyız

    Amerikan ABC televizyonuna konuşan Ahmedinecad, Her türlü çatışma ve kan dökmeden uzak duruyoruz ifadelerini kullandı. Ülkesi, Irak'taki mezhep çatışmalarını körüklemekle suçlanan Ahmedinecad, Irak'taki istikrarsızlığın tüm bölge ülkelerini etkileyeceğini de söyledi.

    İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, bu yüzden Amerikan'ın bölgedeki varlığına karşı olduklarını belirterek ABD ve diğer yabancılara ülkeden ayrılmaları gerektiğini söyledik. Irak'ta hiçbir yabancı kalmamalı. Bakın göreceksiniz, Irak'a barış gelecek dedi.

    Ahmedinecad konuşmasının devamında Tahran yönetiminin nükleer faaliyetlerinden dolayı ABD'nin askeri müdahalede bulunabileceği şeklindeki haberleri değerlendirdi.

    Ahmedinecad, ABD'nin İran'a saldırma ihtimalini çok düşük olarak nitelendirdi.  Ahmedinecad, Amerika'nın İran'a saldırabileceğinden korkup korkmadığının sorulması üzerine şöyle karşılık verdiNULLquot;Korkmak mı? Neden korkmalıyız? Öncelikle, bu olasılık çok düşük. Milletimiz şunu açıkça belirtti ki, ülkemize saldırmak isteyen herkes şiddetle cezalandırılacaktır.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)