• Nombre de visites :
  • 912
  • 24/10/2007
  • Date :

Yılın en iyi kitabı Kuranı Kerim Ansiklopedisi ve Cevahiru'l Kelam

07.02.2007 -    Bu yıl düzenlenen yılın en iyi kitabı dalında Kuranı Kerim Ansiklopedisi ve Cevahiru'l Kelam birinciliğe layık görüldü.

Yılın en iyi kitabı  Kuranı Kerim Ansiklopedisi ve Cevahiru'l Kelam

     Bu yıl yirmi dördüncüsü düzenlenen En iyi dini kitaplar dalında İran İslam Cumhuriyeti ve Uluslararası kitap ödülüne layık görülen Kuranı Kerim Ansiklopedisi ve Cevahiru'l Kelam adlı eserler bugün öğleden sonra Vahdet salonunda düzenlenen bir törenle halka tanıtıldı. Bu merasime Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Kültür Bakanı gibi üst düzey siyasi makamlarda katıldı.
    İkna Haber Servisinin haberine göre yirmi dördüncü Uluslararası ve İran İslam Cumhuriyeti'nin organize ettiği bu yarışma Peygamberi araştırma, Filistin'i inceleme, Dini eserler, İslami Felsefe, Edebi Eserler, Eski metinler, Çağdaş Nesir, Batı Felsefesi ve Sosyal bilimler gibi konuları içermektedir.
     Peygamberi (s.a.a) araştırma konusunda Ayetullah Cafer Süphani'nin Ebediyet Nuru, Seyit Cafer Şehidi'nin İslam'ın Analitik Tarihi, Resul Caferiyan'ın İslam'ın Siyasi Tarihi, Mustafa Dilşad Tahrani'nin Sire-i Nebevi, Bakıru'l-Ulum Müessesesi'nin yayımladığı Yüce Peygamberin Siresi adlı eserler, tercüme dalında ise Mahmut Mehdevi Damgani'nin Meğazi, ve Alirıza Zekâveti Karagözlü'nün Sadrı İslam'da Müslümanların İdare Düzeni adlı kitapları seçilmişti.
     Filistin'i araştırma ve inceleme dalında Rezsalarane Yahudi ve Parsi Britanya ve İran'ın Sömürgesi adlı eserler, ayrıca Yehud Ansiklopedisi, Yahudilik ve Siyonizm, Uluslar arası Yahudi'si, Yahudiler ve Modern iktisadi Hayat, Uluslar arası Haklarda Filistinli Avarelerin Durumu adlı kitaplar da Siyasi Kitaplar dalında değerli birinciliğe layık görüldü.
    Dini eserler dalında Kum Kentinin Kültür ve Kurani Maarifler Hazırlama ve Tedvin bölümünün hazırladığı Kuranı Kerim Ansiklopedisi ve Muhammed Hasan Necefi'nin Cevahiru'l Kelam adlı eseri birinciliği elde etti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)