• Nombre de visites :
  • 448
  • 24/10/2007
  • Date :

Hüseyni: Bazı Amerikalı politikacıların gönderdiği mektupları inceliyoruz

    31/01/2007

Hüseyni: Bazı Amerikalı politikacıların gönderdiği mektupları inceliyoruz

    İran dış işleri bakanlığı sözcüsü Hüseyni bazı Amerikalı yetkili ve politikacıların gönderdiği mektupların İran yetkililerince incelendiğini açıkladı.
    Hüseyni, bazı Amerikalı yetkili ve politikacının mektup gönderdiği haberini doğrulayarak inceleme sonuçlarının ileride açıklanacağını kaydetti. Hüseyni mektupları yazanların kimliklerini açıklamadı.
    Sözcü Rusya dış işleri bakanının ziyaretini de ikili ilişkiler, bölge ve uluslar arası meseleleri görüşme çerçevesinde gerçekleştiğini kaydetti.
    Hüseyni İran'ın zenginleştirmenin durdurulmayacağını vurgulayarak İran'ın haklarını NPT çerçevesinde güvenceye alacak olan her türlü öneriye açık olduklarını, ajansla işbirliğinin eskiden olduğu gibi devam edeceğini ve bu işbirliğinde hiç bir aksama olmadığını belirtti.
    Halilzad'ın Irak'ta tutuklanan İranlılardan bazı planları ele geçirdikleri ve gerektiğinde ifşa edecekleri iddiası hakkında da sözcü bu iddiaların yalan ve asılsız olduğunu, böyle kanıtları olsaydı çoktan ilan ederlerdi, dedi.
    Mescid-i Aksa yakınlarında sinagog inşaatı ile ilgili habere de değinen Hüseyni bu tür hareketlerin Müslümanlar açısından tehlike olarak algılanacağını vurguladı.
Son olarak Hüseyni Erbil ve Süleymaniye kentlerine yeni konsolosların atandığını duyurdu.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)