• Nombre de visites :
  • 435
  • 24/10/2007
  • Date :

Siyonistleri Korku Sardı

    10/01/2007

Siyonistleri Korku Sardı

    Jerusalem Post, Filistin`deki bazı direnişçi grupların Katyuşa füzelerinin teknolojisini öğrenmek için uluslararası girişimlerde bulunduklarını ileri sürdü.
    İsrail`in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post, Filistin`deki bazı direnişçi grupların Hizbullah tarafından kullanılan Katyuşa füzelerinin teknolojisini öğrenmek için uluslararası girişimlerde bulunduklarını ileri sürdü.

    Filistinli mücahidlerin siyonist İsrail`e gösterdikleri direnişte kullandıkları Kassam füzelerinde, artık füzelerin menzillerinin ve teknolojilerinin geliştirilemez bir noktaya geldiğini ileri süren gazete, Filistinli grupların bu nedenle Hizbullah tarafından kullanılan Katyuşa füzelerinin teknolojisini Filistin`e getirmek için harekete geçtiklerini iddia ediyor.

    Habere göre eğer Filistinli gruplar; kısa menzilli Katyuşa füzelerini Filistin`e sokmayı başarırsa, Gazze`den 35 kilometre menzil içinde bulunan Kiryat Gat , Neviot ve Ofakım kasabalarını vurabilecek.

    Haberde Filistinli direnişçilerin Katyuşa ithal etmek için uluslararası seyahatlere çıktığı belirtiliyor.

    Siyonist ordu yetkililerine dayandırılarak verilen haberde, Katyuşa teknolojisi Lübnan`da Hizbullah tarafından kullanılıyor. İsrail ordusuna göre Filistinli militan gruplar da Hizbullah'ın kullandığı kadar gelişmiş olmamakla birlikte, az miktarda eski Sovyet yapımı Grad tipi Katyuşa kısa menzil füzesi mevcut. Eski Sovyet ordusu teknolojisi ürünü olan Katyuşalar, Gazze`de geçen Mayıs ayında İslami Cihad tarafından kullanılmıştı.

    Gazze'deki direnişçi grupların kullandıkları Kassamlara oranla Grad tipi Katyuşalar 2.8 metre daha uzun, 66 kilo ağırlığında ve 122 milimetre kalibreye sahip. 17 kilogram ağırlığında savaş başlığı taşıyabilen bu tip Katyuşalar 18 ile 30 kilometre arasında menzile sahip.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)