• Nombre de visites :
  • 406
  • 24/10/2007
  • Date :

Somali'ye saldırı şiddetlendi!!

       10/01/2007

Somali'ye saldırı şiddetlendi!!

    ABD, her işgalinde olduğu gibi sivil-asker ayırmadan katliama başladı! Çok sayıda ölü ya da yaralı olduğu belirtiliyor. Resmi açıklama yapılmadı!
    CBS Televizyonu, hedefler arasında, üst düzey bir El Kaide liderinin de olduğunu ve bu kişinin 1998'de Kenya ve Tanzanya'daki Amerikan elçiliklerine düzenlenen saldırılarla ilgili olarak arandığını iddia ederek masum halkın öldürülmesine kılıf bulmaya çalıştı!!

    Pentagon kaynaklarına dayandırılan haberde, Amerikan hava kuvvetlerine ait AC-130 tipi uçağın, Somali'nin güneyindeki bir bölgeye saldırı düzenlediği bildirildi. Saldırıda ölen ya da yaralananlarla ilgili açıklama yapılmadı.

    SOMALİ HÜKÜMETİ: ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR

    İşbirlikçi Somali hükümeti ise Amerikan askerlerinin ülkedeki direniş gruplarını hedef alan hava saldırısında çok sayıda kişinin öldüğünü bildirdi.

    Somali hükümetinden bir kaynak, ABD'nin güneydeki Hayo köyüne AC-130 tipi uçakla düzenlediği saldırıdan sonra bölgede çok sayıda ölü olduğunu belirterek, 1998'de Kenya ve Tanzanya'daki Amerikan elçiliklerine düzenlenen saldırılardan ötürü aranan kişilerin hedefler arasında olduğunu açıkladı.

    CBS televizyonu, hava saldırısının hedefleri arasında, üst düzey bir El Kaide liderinin olduğunu ve bu kişinin 1998'de Kenya ve Tanzanya'daki Amerikan elçiliklerine düzenlenen saldırılarla ilgili olarak arandığını duyurmuştu.

    Pentagon kaynaklarına dayandırılan haberde, Amerikan hava kuvvetlerine ait AC-130 tipi uçağın, Somali'nin güneyindeki bir bölgeye saldırı düzenlediği bildirilmişti.

    Bu arada Somali Devlet Başkanı Abdullah Yusuf, ülkede aşırı dincilerle mücadeleye yardım eden Etiyopya askerlerinin işgalci güç olmadığını ve barış gücü askerleri Somali'ye konuşlanır konuşlanmaz ülkeden ayrılacaklarını kaydetti.

   Yusuf, Mogadişu'dan Eşşark El Avsat gazetesine telefonla yaptığı açıklamada, Etiyopya birlikleri Somali'yi işgal etmek için gelmedi, bölgesel ve uluslararası güçler konuşlanmaya başlar başlamaz Somali topraklarından ayrılacaklar dedi.

    Abdullah Yusuf ayrıca Somali halkıyla ülkenin geleceğiyle ilgili olarak görüş alış verişinde bulunmak için bir süre daha Mogadişu'da kalma niyetinde olduğunu belirtti.

    Somali Devlet Başkanı Yusuf, 2004'te bu göreve seçilmesinden bu yana dün ilk kez başkent Mogadişu'ya gelmişti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)