• Nombre de visites :
  • 474
  • 24/10/2007
  • Date :

Olmert, Nasrullah'ı dünyanın en cesur adamı olarak tanımladı

Olmert, Nasrullah'ı dünyanın en cesur adamı olarak tanımladı
                                                                           07/01/2007
    Siyonist rejim İsrail gazetelerinden Yedioth Ahranot gazetesi başbakan Ehud Olmert'in Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah'ın dünyanın en cesur adamı olduğunu söylediğini yazdı.
    Yedioth Ahranot gazetesi Romanya gazetelerinden birine demeç veren Olmert'in açıklamaları arasında Nasrullah'ı dünyanın en cesur adamı olarak tanımlamasını internet sayfasına taşımış 5 dakika yayınlanan haber kısa bir süre sonra internet sitesinden kaldırmıştı.
    Olmert Romanya gazetesine verdiği demecinde Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah'ı cesur ve ileri görüşlü birisi olarak tanımlamaktadır.
    Konuyla ilgili Yedioth Ahranot gazetesi Romanyalı muhabirin Olmert'in açıklamalarındaki cesur ileri görüşlü şahsın Nasrullah olup olmadığına yönelik ısrarlı sorusuna Olmert'in lafı değiştirerek şaka yaptığını açıklamasını da haber yapmıştı.
    Nasrullah İsrail'in Lübnan'a yaptığı 33 günlük insanlık dışı saldırısında halk direnişi ve savaş liderliğini büyük bir başarıyla yerine getirmiş ve İsrail'in hedeflerine ulaşmasına engel olmuştu. Birçok Siyonist İsrail'in Lübnan Hizbullah'ı karşısında aldığı yenilgi sonrası Nasrullah'ın, Olmert'ten daha çok başbakanlığa layık bir lider olduğunu ilan etmişti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)