• Nombre de visites :
  • 426
  • 24/10/2007
  • Date :

AB'den Teröre Destek!


    Avrupa Birliği'nin ikinci en üst düzey mahkemesi terör örgütleri listesinde yer aldığı için mali kaynakları dondurulan İran'dan Halkın Münafıkları olarak bilinen sözde Halkın Mücahitleri örgütünün itiraz başvurusunu kabul etti.
    Avrupa Asliye Hukuk Mahkemesi, sözde Halkın Mücahitleri'nin mali varlıkları üzerinde tasarrufu olabileceğine karar verdi. Sözde Halkın Mücahitleri, dört yıl önce AB'nin yasaklı terör örgütleri listesine alınmış, örgüte ait banka hesapları, mali varlıklar dondurulmuştu.
    Avrupa Asliye Hukuk Mahkemesi ise AB'nin kaynakları dondururken kararının haklılığını yeterli şekilde ortaya koymadığına hükmetti. Yargıçlar listeye alınma sürecinde adil duruşma, yargı eliyle koruma ve hükümetlerin gerekçelerini açıklama gibi temel hakların çiğnendiğini belirttiler.
    Lüksemburg merkezli mahkeme, bu nedenle örgüte ait paranın çözülmesi talimatı verdi. AB henüz kararın ayrıntılarını değerlendiriyor. Kararı temyiz edip etmeyeceğine henüz karar vermedi.
    İran'da binlerce insanın camii, hastane ve benzeri mekanlarda öldürülmesinden dolayı Halkın Münafıkları olarak bilinen bu terör örgütü, İngiltere ve Amerika'da terör örgütleri listesinde olmaya rağmen bizzat ülkelerin mali ve askeri desteğiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)