• Nombre de visites :
  • 554
  • 29/4/2008
  • Date :

İsrail kana doymuyor: Çocuklar katledildi!

İsrail kana doymuyor: Çocuklar katledildi!


   Siyonist katiller bir anne ve 4 çocuğunun evlerini başlarına yıktı. İşgal güçleri, bu sabah işledikleri katliamda yaşları 1 ile 6 arasında değişen 4'ü kardeş çocuk olmak üzere 7 Filistinliyi şehit ettiler.
   Ardı ardına işledikleri katliamlarla tatmin olmayan Siyonistler saldırılarını bütün hızıyla sürdürüyor. Bu sabah Gazze Şeridi'nin Beyt Hanun beldesinde bir eve düzenledikleri bombardımanda aynı aileden 4'ü çocuk, 5 kişiyi katletti, birçok sivili de yaraladı. Saldırıda 2 Filistinli genç de şehit oldu.

   Görgü tanıklarının Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptıkları açıklamada, işgal güçlerinin Beyt Hanun'da Ebu Mutak ailesine ait bir eve düzenledikleri topçu saldırısında evin tamamen tahrip olduğunu, şehit ve yaralı sayısının fazla olmasının, ev sakinlerinin saldırı anında evin içinde olmalarından kaynaklandığını bildirdi.

   Hastane kaynaklarının Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, 4'ü çocuk 7 kişinin şehit olduğu belirtilirken, şehitlerin isimlerinin Hena Ahmed (3), Salih (4), Rediyne (6) Musab (1) ve bu dört çocuğun annesi Hadra Ebu Mutak, İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri mensubu İbrahim Haccuc ve Eyyub Atallah (17) olduğu kaydedildi.

   Yaralılar arasında durumu ağır olan çok sayıda kişinin bulunmasından dolayı şehit sayısının artmasından endişe ediliyor.

   Öte yandan Gazze'nin muhtelif yerlerinde anonslar yapılarak arabasında benzin olan vatandaşların olay mahalline gitmesi, yaralı ve ölülerin taşınmasına yardım etmesi istendi. Akaryakıt yokluğundan yaralıların nakli için sivillerin araçlarının kullanıldığı belirtiliyor.

İsrail kana doymuyor: Çocuklar katledildi!

HAMAS: "Siyonist Katliamlar Sürerken Ateşkes Söz Konusu Olamaz"

   İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonistlerin cinayetlerine devam ederken ateşkesin konuşulamayacağını bildirdi. Katliamın hemen ardından bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Eymen Taha, bu katliamın Siyonistlerin kanla dolu kara tarihlerine ve katliamlar silsilesine eklenecek yeni bir halka olduğunu belirterek, bu saldırının asıl amacının ateşkes çabalarını sekteye uğratmak olduğunu söyledi.

   Taha, sözlerini "Arap ülkelerinin sessizliğini sürdürdüğü bir dönemde bu tür bir katliamın işlenmesini manidar buluyoruz. Özellikle Mısır'ın işgalcilerin suçlarına engel olma çabasında olması gerekir." şeklinde konuştu.

   Taha, Hamas adına yaptığı açıklamada, şu ana kadar işgal güçleriyle herhangi bir ateşkes yapılmadığını belirterek bunun halen Filistinli direniş grupları arasında tartışıldığına dikkat çekti. Sözcü, açıklamasında "Bu katliam, Siyonistlerin ateşkes istemediğinin ve bu yoldaki çabaları kesintiye uğratmak istediğinin en açık kanıtıdır. Ayrıca işgal yönetimi, Gazze Şeridi'ne kanlı bir saldırı düzenlemek istediğini gizlemiyor." ifadelerini kullandı.

   Taha, Filistin direnişinin işgalcilerin saldırılarına misillemede bulunma hakkının olduğunu belirterek, "Herkes şunu bilmelidir ki sorun Hamas'ta değil, ateşkesi kabule yanaşmayan işgal güçlerindedir." dedi.

   Sderot'a Füze Yağacak!

   Katliamın ardından işgal topraklarına direnişçiler tarafından füze operasyonları düzenleniyor. İzzeddin el-Kassam Tugayları, Sderot'a üç Kassam Füzesi fırlattı. Kassam Tugayları yaptığı yazılı açıklamada "Siyonist rejimin barışı işte bu! Katliamlara katliamlar eklemek barış istemek ise cevabımız da kısasını vermek olacak." dedi. (FEM)

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)