• Nombre de visites :
  • 180
  • 24/7/2016
  • Date :

Darbeciler NATO'ya Bağlılıklarını İlan Etmişlerdi
darbeciler nato’ya bağlılıklarını


Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin ardından emekli generallerin yaptığı keskin yorumlar devam ederken Emekli Orgeneral Tuncer Kılıç meseleyi daha yumuşak bir dille değerlendirdi.
Her ne kadar aldığı kararlar tavsiye niteliğinde olsa bile Türk devletinin önemli mercilerinden olan Milli Güvenlik Kurulu'nun bir dönem en tepesi olan Genel Sekreterlik görevini yapan emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ise daha temkinli bir dil kullandı. Tasnim Haber Ajansı ٙna yaptığı açıklamada yapılanın büyük bir yanlış olduğunun altını çizen Kılınç, darbe girişiminin arkasında güç ile ilgili ise İsimleri geçen insanların yüzde 99'unu tanımıyorum. Tanımadığım için de bu olabilir mi diye bir şey söyleyemem ifadelerini kullandı.
TERÖRLE MÜCADELEDE SIKINTI YARATACAK
Türk ordusunun PKK ile mücadelesini hatırlatan Kılınç, darbe girişiminin ardından ordunun yıpranmasının bu mücadeleye zarar vereceğini belirtti. Kılınç''Türkiye şu anda uzun bir zamandır bu mücadeleleri verirken, tek yumruk olması gereken bir dönemde bir takım şeylere girişip, başka sıkıntılar yaratmanın anlamı yoktu' dedi.
KULVAR DEĞİŞİKLİĞİ PLANLAMIYORLAR
2000'li yılların başında görevdeyken yaptığı Türkiye Rusya ve İran ile ilişkilerini geliştirmelidir  açıklaması nedeniyle Türkiye'deki Batı yanlıların tepkisini çeken Emekli Orgeneral Kılınç Darbe girişimi başarılı olsaydı, darbeciler nasıl bir bölge siyaseti izlerdi  sorusuna ise şu yanıtı verdi: Bildirilerinde NATO'ya bağlılıklarını yazmışlar. Buradan bir sonuç çıkarabiliyoruz. Herhangi bir kulvar değişiklerinin olmadığı açık. Tesnim haber
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)