• Nombre de visites :
  • 796
  • 23/7/2016
  • Date :

UNICEF: Nijerya'da Çocuklar Kıtlık Tehlikesinde

 
unicef: nijeryada çocuklar


UNICEF Batı ve Orta Afrika Bölge Direktörü Manuel Fontaine, önlem alınmaması durumunda her gün ortalama 134 çocuğun gıdasızlık nedeniyle ölmesinin ihtimal dâhilinde olduğunu belirtti
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Nijerya'nın daha önce Boko Haram tarafından kontrol edilen Borno bölgesinde 250 bin çocuğun ciddi gıda yetersizliği ile karşı karşıya olduğunu açıkladı.
 
UNICEF yardim gelmezse, on binlerce çocuğun ölebileceğini de ifade etti.
 
Kuruluş Boko Haram militanlarının kontrolü altında olan bölgede, susuz, gıdasız ve hijyenik olmayan koşullarda yaşayan kişiler tespit etti.
 
'GÜNDE 134 ÇOCUK ÖLEBİLİR'
 
Unicef, Nijerya'nın kuzey doğusundaki bölgeler insani yardım gönderilmesine açık hale geldikçe gıda krizinin çocuklara etkisinin daha belirgin hale geldiğini söylüyor.
 
Kuruluş, Borno'da 244 bin çocuğun ciddi bir gıdasızlıkla karşı karşıya olduğunu tespit etmiş, bu çocukların yüzde 20'sinin tedavi görmezse ölebileceğini bildirmişti.
 
UNICEF Batı ve Orta Afrika Bölge Direktörü Manuel Fontaine, önlem alınmaması durumunda her gün ortalama 134 çocuğun gıdasızlık nedeniyle ölmesinin ihtimal dâhilinde olduğunu belirtti.
 
Fontaine, "Çocukların ölmesini engellemek için devreye girebilecek herkese ihtiyacımız var. Kimse bu tür bir krizle tek başına mücadele edemez" şeklinde konuştu.
 
Borno eyaletinde hala yardım kuruluşlarının erişim sağlayamadığı iki milyona yakın kişi var.
 
 Yöneliş haber
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)