• Nombre de visites :
  • 262
  • 13/7/2016
  • Date :

Müslümanlar, Bakii Mezarlığındaki Yapıların Tekrar İnşasını Talep Etmeli
müslümanlar, bakii mezarlığı


Kum İslam dini ilimler merkezi alim ve taklit mercilerinden Ayetullah Safi Golpaygani, Bakii mezarlığında bulunan ehlibeyt mezarların vahhabi tekfirciler tarafından tahrip yıl dönümünde, Müslümanlardan bu binaların yeniden inşasını talep etmelerini istedi.
Tesnim haber ajansının Kum kentinden bildirdiğine göre Ayetullah Golpaygani, tekfirci vahabbiler tarafından ehlibeyt imamların türbelerinin tahrip edildiği 8 Şevval dünya Baki günü münasebeti ile yayınladığı mesajında Müslümanlardan Bakii mezarlığındaki bu türbelerin tekrar inşa edilmesini talep etmelerini istedi.
Kum İlimler havzası hocalarından Ayetullah Muhammed Cevad Fazıl Lenkerani de tekfirci akımların tüm İslam dünyasını tehdit ettiğini, vahhabilerin Bakii'deki cinayetlerinin unutulmasına izin verilmemesi gerektiğini belirtti.
Ayetullah Lenkerani, Bakii mezarlığında vahhabi tekfirciler tarafından mutahhar ehlibeyt türbelerinin tahirp edildiği 8 Şevval günü nedeni ile yayınladığı taziye mesajında, tüm dini ilimler havzasında olanlar, yazarlar, hatipler ve medyanın, vahhabilerin bu acı ve eşsiz cinayetinin unutulmasına izin vermemeleri gerektiğini söyledi.
Bakii mezarlığı, Mescid-un-Nebevi'nin ardından İslam dünyasının en önemli merkezlerinden biridir; bir çok İslam bilgini bu mezarlıkta yaklaşık 10 bin sahabenin defnedildiğini belirtiyor.
Hicri Kameri 8 Şevval 1344 tarihinde Abdulaziz Suud ele başlığındaki tekfirci vahhabiler Bakii mezarlığında bulunan ehlibeyt imamları ve İslam dünyasının seçkin şahsiyetlerine ait tüm türbeleri ve kubbelerini tahrip ettiler.
Pars Today 
 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)