• Nombre de visites :
  • 238
  • 11/7/2016
  • Date :

Ayetullah Sistani'den Sağ Duyu Çağrısı
ayetullah sistani

Iraklı Müslümanların önde gelen dini lideri Ayetullah -Sistani, başkent Bağdat ٙın merkezindeki Karrada bölgesinde 292 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının 'Ülkede mezhep fitnesi çıkarmayı  hedeflediğini belirtti.
Ayetullah Sistani'nin Temsilcisi Ahmed es-Safi, Bağdat'ın güneyindeki Kerbela kentinde bir camide Ayetullah Sistani'ye vekaleten cuma hutbesinde verdiği mesajda, Karrada ٙdaki saldırıyı kınayarak, 'Bu eylemi yapanlar, halk arasında mezhep fitnesi çıkarmak amacıyla olabildiğince çok kan dökmeyi hedeflediler ' dedi.
Sünni Vakfı Başkanından 'birlik' çağrısı
Irak Sünni Vakfı Başkanı Abdüllatif el-Himeyyim de terör saldırılarını kınayarak, bu eylemlere karşı 'birlik olma' çağrısı yaptı. Himeyyim, Iraklıları terör eylemlerine ve 'komplolara' karşı uyanık davranmaya çağırdı.
'Halkımızın kanı ucuz değil'
Iraklı dini lider Ayetullah Muhammed Taki el-Müderris de yayımladığı açıklamada, halkın güvenlik durumunu takip edebilmesi için tüm bölgelerde emniyet güçleriyle işbirliği içerisinde çalışacak halk komiteleri kurulması çağrısında bulunarak, 'Halkımızın kanı ucuz değil. Yaşanan her olaydan ibret almak için çabaların yoğunlaştırılması gerekli' ifadesine yer verdi.
Başkentin merkezindeki Karrada 'da pazar günü meydana gelen bombalı saldırıda 292 kişi hayatını kaybetmişti.

 (Ajanslar)

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)