• Nombre de visites :
  • 147
  • 9/7/2016
  • Date :

İmam Ali Naki'nin Oğlunun Türbesine Saldırı!
imam ali naki


IŞİD terör örgütü mensupları, perşembe günü akşam saatlerinde Irak ٙın Selahattin şehrinin Belad ilçesinde bulunan İmam Ali Naki (as) oğlu Seyyid Muhammed türbesine intihar saldırısı düzenledi.
Edinilen bilgilere göre IŞİD ilk olarak kabre füze saldırısı düzenledi. Hemen ardından da üç intihar saldırısı gerçekleştirdi.
IŞİD daha sonraki aşamada kabrin çıkış kapılarına ulaşarak ziyaretçilere ateş açtı.
Haber kaynakları ateş açılması ve intihar eylemi sonucu 35 sivilin şehit olduğunu 45 kişinin yaralandığını belirtti. Bir başka yerel kaynaktan alınan bilgiye göreyse hayatını kaybedenlerin sayısı 50'ye yaklaştı. Ayrıca teröristlerin türbeyi yok etmek istedikleri ama başarılı olmadıkları bilgisi verildi. .
Haber kaynakları bu saldırının ardından iki intihar bombacısının da türbenin yanındaki pazarda kendilerini patlattığını ve üçüncü intihar bombacısının da öldürüldüğünü ve patlayıcı yüklü kemerinin etkisiz hale getirildiğini belirtti.
İntihar eylemleri türbe içerisinde gerçekleşmedi ve saldırılar türbenin etrafında meydana geldi.
Samarra operasyon komutanı İmad El-Zahiri de iki intihar bombacısının türbenin içerisine girmeden emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
İmad Zahiri teröristler tarafından Seyyit Muhammed türbesine önce füze saldırısı gerçekleştiğini daha sonra da ziyaretçilerin üzerine teröristler tarafında ateş açıldığını ifade etti.
El-Haşd El Şabi (Gönüllü Halk Güçleri) de ticari mağazaların arkasına saklanan bir intihar bombacısını tutuklayarak, şehrin giriş ve çıkış yollarını kapattı ve daha sonra da türbenin etrafını temizlediler.
El-Haşd El-Şabi güçleri iki intihar bombacısını öldürdükten sonra patlayıcı yüklü kemerleri etkisiz hale getirdiklerini açıkladılar.
Selahattin şehri valisi Salah Ammet El-Ceberu de Beled ilçesindeki emniyet güçlerinden, intihar eylemcilerini ablukaya almalarını ve etkisiz hale getirmelerini istedi.
On4 haber
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)