• Nombre de visites :
  • 204
  • 3/7/2016
  • Date :

Müslümanlar ve Hristiyanlar İftarda Buluştu
müslümanlar ve hristiyanlar iftarda buluştu


Gökçeada Belediyesi tarafından düzenlenen programa katılan 5 bine yakın Müslüman ve Hristiyan vatandaş "Hoşgörü Sofrası" adı verilen iftarda bir araya gelerek dua etti
Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yaşayan Müslüman ve Hristiyanlar, iftar sofrasında bir araya geldi.
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen iftar programına katılan 5 bine yakın vatandaşa, etli kuru fasülye, pilav, mercimek çorbası ve tulumba tatlısı ikram edildi.
İftarın ardından dua edildi, ilahiler okunarak, sema gösterisi yapıldı.
Gökçeada Kaymakamı Muhittin Gürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıllarda başlatılan iftar programını çok değerli gördüklerini söyledi.
İftara gösterilen yoğun katılımın çok sevindirici olduğunu ifade eden Gürel, "Toplumun her kesiminden insanlar burada. Farklı dinden ve dillerden olan insanlar bu iftarda. Gökçeada'da bir kardeşlik havası var. Bu bir yemek ya da bir iftar meselesi değil. Bu aynı zamanda bir birlik ve beraberlik meselesi. Bugün ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan zamandayız. Bunu eğer burada sağlayabildiysek ne mutlu bizlere." diye konuştu.
Belediye Başkanı Ünal Çetin ise ülkenin özellikle terör konusunda çok zor bir süreçten geçtiğini belirtti.
Bu iftarı Türkiye'nin en batısında, güneşin en son battığı coğrafyada düzenlediklerini anlatan Çetin, "Birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve mutluluk içerisinde bu iftarı düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Bugün görülen şu ki, Gökçeada gerçekten bir huzur adası. Şu anda ülkemizde turizm noktasında da yüzde yüz doluluğa ulaşan başka bir nokta yok. Gökçeada'da doluluğumuz yüzde yüz seviyesindedir. Bunun tek bir sebebi var oda huzur. İftar programından da belli olduğu üzere burada insanlar çok huzurlu." dedi.
Dunya Bulteni
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)