• Nombre de visites :
  • 1903
  • 17/11/2014
  • Date :

Kudüs'de Filistinli genç şehid edildi

kudüsde filistinli genç şehid edildi

Yahudi yerleşimcilerden bir grup dün gece Kudüs'ün Et-Tur bölgesi sakinlerinden 32 yaşındaki Yusuf Hamis Er-Ramuni isimli Filistinli genci idam etti.

Yerel kaynaklar, Givat Şaul sanayi bölgesinde otobüs şoförü olarak çalışan Filistinli gencin cesedinin çalıştığı otobüste asılmış olarak bulunduğunu söyledi. Şehit Er-Ramuni'nin İsrailli otobüs şirketinde şoför olarak çalıştığını belirten kaynaklar, Kudüs'ün Et-Tur mahallesi sakinlerinden olan gencin evli ve iki çocuk babası olduğunu bildirdi.

Filistinli gencin cesedinin otopsi için Hedasa El-İseviyye Hastanesi'ne kaldırıldığını ifade eden kaynaklar, cinayetin arkasında şehidi ve otobüs şirketinde çalışan Filistinlileri tehdit eden Yahudi yerleşimcilerin olduğunu söyledi.

Kudüs'teki otobüs şoförleri de şehit Er-Ramuni'nin cesedinde işkence ve darp izlerinin, morlukların ve şişliklerin açıkça görüldüğünü belirtti.

Yusuf Hamis Er-Ramuni'nin şehadet haberinin duyulmasının ardından Et-Tur mahallesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların patlak verdiği ve şehit gencin cesedinin henüz işgal yönetimince ailesine teslim edilmediği bildirildi.

İşgal yönetimi Filistinli gencin intihar ettiğini öne sürerken, doktorlar bu iddianın asılsız olduğunu ve Er-Ramuni'nin işkence edildikten sonra asılarak öldürüldüğünü açıkladı.

Bu arada, Kudüs'teki otobüs şoförleri meslektaşlarının şehit edilmesini protesto için bugün grev yapacaklarını duyurdu.

İşgal güçleri, Kudüs ve banliyölerinde işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere taş ve molotof atan gençleri bulma bahanesiyle her gün baskınlar düzenliyor.

Bu arada, işgal güçleri bu sabah Beytlahim'in doğusundaki Cebelu'l-Firdevs bölgesi sakinlerinden Filistinli iki işçiyi Kudüs'te bulundukları sırada gözaltına aldı. Yerel kaynaklar, gözaltına alınan işçilerin 19 yaşındaki Ethem Muhammed Zevahira ile 17 yaşındaki Mühenned Muhammed Zevahira kardeşler olduğunu söyledi.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)