• Nombre de visites :
  • 548
  • 25/2/2014
  • Date :

İran, Suriye’ye insani yardımlar gönderilmesini memnuniyetle karşıladı

iran, suriyeye insani yardımlar gönderilmesini memnuniyetle karşıladı

 İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, BM’nin Suriye’ye insani yardımlar gönderilmesiyle ilgili 2139 sayılı kararının olumlu karşılandığını belirtti.

 Dışişleri Bakanlığı Sözcüdü Merziye Afham dün yaptığı bir açıklamada, BM Güvenlik Konseyi’nin Suriye’ye insani yardımlar gönderilmesiyle ilgili 2139 sayılı kararına değinerek, İran İslam Cumhuriyetinin Suriye krizinin insani boyutlarının dikkate alınıp, onlarla ilgilenilmesi gerektiğine dair her zamanki tavrını bir kez daha vurguladı.

Afham ayrıca “İran İslam Cumhuriyeti Suriye krizinin başından bu yana Suriye halkına geniş yardımlar ulaştırılması, bununla birlikte Suriye Hükümetiyle işbirliği çerçevesinde olmak üzere 3. ülkelerin yardımlarını ulaştırabilmelerinde kolaylık sağlamayı kendi gündemine almıştır ve bu yöndeki girişimler hala devam ediyor”‌ şeklinde konuştu.

Afham daha sonra, ecnebi ülkelerin Suriye’ye müdahale etmemeleri ve Suriye halkıyla ülke altyapılaraına büyük zararlar veren terör gruplarına yönelik desteklerin durdurulması gerektiğini vurgulıyarak “Olumlu bir girişim olan insani yardım konusunun siyasi suistimallere vesile olmaması lazım”‌ diye ilave etti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)