• Nombre de visites :
  • 1010
  • 12/1/2014
  • Date :

İranda parlamento heyeti Zarif ile görüştü

iranda parlamento heyeti zarif ile görüştü

 Tahran, 12 Ocak 2014 – İrlanda parlamento heyeti dış politika komisyonu başkanı Pet Brin İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile görüştü. Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, önceki gün Tahran’da gerçekleşen bu görüşmede Dışişleri Bakanı Zarif, mevcut siyasi atmosferde Avrupa parlamentosu heyetlerinin İran’ı ziyaret etmeleri ikişkilerin geliştirilmesine yol açacağını ifade etti. 

İran Dışişleri Bakanı, İslam devrimi sonrasında demokrasi dolaysıyla ülkede iş başına gelen devletlere isaret ederek, ekonomi ve insan kaynakları bazında İran İslam Cumhuriyeti’nde pek çok imkanlar oluştuğunu ve bu imkanların görmezliketen gelinemeyeceğini belirtti. 

Zarif, İran ve İrlanda arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yönünde pek çok alan mevcut olduğunu konuşmasına ekledi.

İran'ın başka ülkelerle ilişkilerini geliştirmek ve teamül içinde olma yönündeki siyasetlerini açıklayan Zarif, İran'ın mevcut siyasetinin yaptırımlardan dolayı olduğu yönündeki iddiaların tamamen yanlış olduğunu söyledi.

İrlanda parlamento heyeti dış politika komisyonu başkanı Pet Brin de bu görüşmede başkanlığını yaptığı heyetin İran’ı ziyaret etmesinin amacı İran İslam Cumhuriyeti ile ilişkilerin geliştirilmesini hedef aldığını dile getirdi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)