• Nombre de visites :
  • 1371
  • 16/12/2013
  • Date :

ABD İran’la ilgili politikasında tamamen şaşkın

abd iran’la ilgili politikasında tamamen şaşkın

“Rusya El Yevm”‌ kanalı, İran’ın nükleer programıyla ilgili bir yorum haberinde, ABD’nin İran’a yönelik politikasını şaşkın olarak tanımladı.

 “Rusya El Yevm”‌ TV kanalı, ülkemizin nükleer programıyla ilgili verdiği bir yorum haberinde, Amerikan Kongresi’nin İranlı şirketlere karşı yeni yaptırımlar kararı alması girişimine değinerek “İranlılar ABD’nin yeni yaptırımları üzerinden kolay kolay geçmediler. Herkesten önce İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, ABD’nin bu girişimini Tahran’la batı arasındaki müzakere süreci yolundaki büyük engel olarak tanımlayıp, Washington’un bu politikasından ilk Avrupalı ülkelerin zararlı çıkacaklarını vurguladı”‌ diye kaydetti. 

Aynı değerlendirmeye göre, ülkemiz Dışişleri Bakanı Muhammed Ceved Zarif de ABD’nin İran karşıtı son girişimini sonucu tahmin edilemeyecek bir tavır olarak niteleyerek, Tahran’ın uygun bir zamanda uygun karşılığı vereceğini vurguladı. 

Bu arada Meclis Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi İsmail Kevseri de, Amerikan Kongresi’nin bu girişimine karşı şiddetli bir tepki göstererek, ABD’nin İran karşıtı yaptırımlarının artması durumunda Cenevre anlaşması öncesi duruma dönüleceği tehdidinde bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)