• Nombre de visites :
  • 539
  • 21/10/2013
  • Date :

İran’dan Rusya’ya gerçek ScanEagle İHA'sı hediyesi

iran’dan rusyaya gerçek scaneagle ihası hediyesi

İslam Derim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı ve Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Komutanı arasında yapılan görüşmede İran’dan Rusya’ya yerli yapımı gerçek ScanEagle İHA’sı hediye edildi.Mehr haber ajansının Devrim Muhafızları’nın bilgilendirme sitesine dayandırdığı habere göre, bugün İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacizade ile görüşen Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Viktor Nikolaviç Bondarev, Devrim Muhafızları’nın gücü ve kapasitesine işaret ederek, Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri’nin gücü zamandan daha ileriye adım attığının altını çizdi. 

İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutan ise Tümgeneral Bondarev ile yaptığı görüşmede pek çok konu hususunda görüş alışverişi yaptıklarını söyledi. 

General Hacizade, bu görüşmede tamamen yerli yapımı olan bir adet gerçek ScanEagle İnsansız Hava Aracı’nı Rusya’ya hediye ettiklerinin bilgisini verdi. 

Bu görüşmede ayrıca Rusya Savunma Bakanı’na hediye olarak Fars Körfezi’nde bulunan bölge dışı güçlerin techizatlarından havadan ve denizden çekilen filmin bir nushası Tümgeneral Bondarev’e teslim edildi.

Mehrnews


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)