• Nombre de visites :
  • 463
  • 1/2/2012
  • Date :

ABD, Suriye’de bölgedeki direniş hattını kırmaya çalışıyor!

abd, suriye’de bölgedeki direniş hattını kırmaya çalışıyor!

 İslam İnkılabı Rehberi “ABD’nin Suriye’yle ilgili projesinin ana hedefi bölgedeki direniş hattına darbe indirmektir. Çünkü Suriye Filistin ve Lübnan İslami direnişini destekliyor”‌ dedi.

 İslam İnkılabı Rehberi dün akşamüstü, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah ve yanındaki Filistinli heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, son bir yılda bölgede meydana gelen gelişmeler ve İslami uyanışı dikkate alarak dünyadaki mevcut gerçeği batının git gide güç kaybetmesi ve öte yandan İslam dünyasının sürekli artan bir güce dönüşmesi olarak tanımlarken “Muhtelif ülkelerdeki İslam ümmeti gayret, direniş ve yüce Allah’a yönelik hüsn-i zan sahibi olma ilkelerine bağlı kaldığı takdirde kuşkusuz İlahi yardım vaadi de gerçekleşecektir. Nitekim son bir yılda böyle bir duruma şahid olduk”‌ dedi.

İslam İnkılabı Rehberi daha sonra, İlahi yardım için ciddi çaba ve cihad hakkının yerine getirilmesinin şart olduğunun altını çizerek “İran İslam Cumhuriyeti son 32 yılda daima inişli-çıkışlı aşamaları katederek günümüze kadar geldi. Allah’ın lütfu sayesinde bu yolda yine başarıyla ilerleyecektir”‌ ifadesini kullandı.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei konuşmasının başka bir bölümünde Suriye’yle ilgili gelişmeleri değerlendirirken “Suriye’deki gelişmelere geniş ve kapsamlı olarak bakarsak, ABD’nin bu ülkeye yönelik hazırladığı projesini anlayabiliriz. Ama maalesef dışarıdan ve bölgeden bazı ülkeler de bu projeye katılmaktalar. ABD’nin Suriye’yle ilgili projesinin ana hedefi bölgedeki direniş hattına darbe indirmektir. Çünkü Suriye Filistin ve Lübnan İslami direnişini destekliyor”‌ vurgulamasında bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)