• Nombre de visites :
  • 340
  • 27/12/2011
  • Date :

Mübarek’in yargılanması tekrar başlıyor!

mübarekin yargılanması tekrar başlıyor!

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Mübarek’in yargılanmasının bu Çarşamba günü yeniden başlatılacağının ilan edildiği şartlarda Yüksek Askeri Konsey de erken seçim tasarısını incelemekte.

 Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in ilk yargılanmaları üzerinden geçen uzunca bir süreden sonra, Mübarek ve Cemal İle Ala adlı iki oğlu, ayrıca Hüsnü Mübarek döneminde Mısır İçişleri Bakanı olarak görev yapan Habip El Adili’nin önümüzdeki Çarşamba günü yeniden yargıç karşısına çıkacakları duyuruldu.

“El Yevm Es Sabi”‌ haber sitesinin bildirdiğine göre, Mübarek, oğulları ve İçişleri Bakanı, gücü suistimal etmek, kamu mallarında yolsuzluk yapmak ve beytülmal sayılan malları heder etmek gibi suçlanmaların yanında, Mübarek rejiminin devrilmesine yol açan 25 Ocak inkılabı sırasında göstericiler üzerine ateş açılma emri vermek ve katliamlara sebep olmakla suçlanıyorlar.

Öte yandan Mısır Yüksek Askeri Konseyi, görünüşte askeri yönetimin daha kısa sürede sivil yönetime teslim edilmesi için Parlamento seçimlerinin belirlenen tarihten daha erken düzenlenmesini gündeme getiren bir tasarıyı incelemekte. Bu tasarı son aşamada da onaylandığı takdirde Mısır Konsey Meclisi seçimleri gelecek 12 Mart yerine önümüzdeki 22 Ocak’ta düzenlenecek.

FARSNEWS


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)