• Nombre de visites :
  • 364
  • 17/12/2011
  • Date :

Türkiye başbakanı Fransa'yı uyardı

türkiye başbakanı fransayı uyardı

Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa meclisindeki, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifi girişimiyle ilgili Fransa cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye bir mektup gönderdi.

Fransa'da 1915 olaylarıyla ilgili yasa teklifiyle ilgili sürecin Türkiye tarafından dikkatle izlendiğine işaret eden Erdoğan, ''Bu tür adımların ileri noktalara varmasının, Türkiye ile Fransa arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel tüm alanlardaki çok yönlü ilişkileri bakımından sonuçları vahim olacağı gibi, sorumluluğu da girişim sahiplerine ait olacaktır.'' tespitinde bulundu.

Sağduyunun siyasi hesaplara üstün gelmesinin önemli olduğuna işaret eden Erdoğan, "Bu yasa teklifi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, Türk ulusunu ve Fransa'da yaşayan Türk toplumunu doğrudan hedef almakta ve hasmane bulunmaktadır. Bu noktada açıkça ifade etmek istiyorum ki bu tür adımların ileri noktalara varmasının Türkiye ile Fransa arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel tüm alanlardaki çok yönlü ilişkileri bakımından sonuçları vahim olacağı gibi sorumluluğu da girişim sahiplerine ait olacaktır." değerlendirmesi yaptı.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)