• Nombre de visites :
  • 398
  • 5/11/2011
  • Date :

İtalyada 20ler Grubu zirvesine karşı gösteri!

italyada 20ler grubu zirvesine karşı gösteri!

İtalyalılar dün, Fransa'nın Kan kentinde düzenlenen 20'ler Grubu zirve toplantısı aleyhine protesto gösterisi düzenlediler.  İtalyalılar, ülkelerinde yaşadıkları ekonomik kriz ve siyasi iç çekişmelerden şiddetle kaygı duyarlarken, Roma hükümetinin ekonomik kemer sıkma programını ağır bir şekilde eleştirmekteler.

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin Fransa'nın Kan kentinde düzenlenen 20'ler Grubu zirvesinde Avrupalı meslektaşlarını ülkesinin borçlarını ödeyebilecek gücü olduğu ve Yunanistan'ın kaderine yakalanmayacağı konusunda ikna etmeye çalıştığı şartlarda, İtalyan öğrenciler dün kendi hükümetlerinin kemer sıkma politikasını protesto ederek sokağa döküldüler. Bu gösteri İtalyan polisinin dahalesiyle arbede olayına dönüştü.

Euro News'un bildirdiğine göre, gösteriye katılan bir genç muhabirlere "Biz 20'ler zirvesine şiddetle karşıyız. Bu toplantıda 20 kişi oturup, dünyanın diğer bölgelerinin kaderi hakkında karar vermeye kalkıyorlar. Halbuki böyle bir karar birkaç politikacı tarafından değil, halklar tarafından verilmelidir" dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)