• Nombre de visites :
  • 384
  • 22/10/2011
  • Date :

Gül: İran ile Türkiyenin güvenlik işbirliği sürecek

gül: iran ile türkiyenin güvenlik işbirliği sürecek

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'yi kabulünde Türkiye'nin terörle mücadele kararlılığını vurguladı ve İran ile Türk güvenlik birimleri arasında oluşturulan işbirliğinin süreceğini bildirdi.

İran halkı adına, Gül'e ve Türk halkına Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili taziyelerini sunan Salihi, terörün sona erdirilmesi için müştereken çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.

Türkiye ile ilişkilerin daha da geliştirilmesi için gayret sarf etmeyi sürdüreceklerini ifade eden Salihi, siyasi, ekonomik ve ticari ilişkilerin pekiştirilmesinin yanı sıra, terörle mücadele alanında iş birliğinin devam edeceğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, bölgesel gelişmelerle ilgili olarak Türkiye'nin değerlendirmelerini almaktan her zaman memnuniyet duyduklarını da kaydetti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Gül de Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını vurguladığı görüşmede, bu konuda İran ile Türk güvenlik birimleri arasında ihdas edilen iş birliğinin süreceğini ifade etti.

İrna


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)