• Nombre de visites :
  • 739
  • 16/10/2011
  • Date :

Tahran ve Ankara ”kardeş şehir”‌ oluyor

tahran ve ankara ”kardeş şehir”‌ oluyor

Tahran, 16 Ekim 2011 – İran’ın Ankara Büyükelçisi, ve Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek bugün yaptıkları görüşmede, iki ülkeyi ilgilendiren konularda müzakerelerde bulundular.

İran’ın Ankara Büyükelçisi Behmen Hüseyinpur, bugün Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yaptığı görüşmede, iki ülkeyi ilgilendiren konularda müzakerelerde bulundular.

İran Büyükelçisi bu görüşme sırasında, Melih Gökçek’e, Tahran Belediye Başkanı Galibaf’ın ”Ankara ve Tahran’ın kardeş şehir”‌ imza töreni için Tahran’a davetini iletti.

Behmen Hüseyinpur, ayrıca Tahran Belediye Başkanı’nın bu yıl İstanbul’da yapılacak 2. Asya Belediye Başkanları Toplantısı’na katılacağını ve Gökçek’i de Tahran’daki ”Toplumsal Kurum Olarak Belediyeler”‌ Konferansı’na davet etti.

Ankara Belediye Başkanı Gökçek, iki ülke arasındaki her alandaki gelişmelere işaret ederek, Ankara Belediye Başkanlığı’nın, Tahran Belediye Başkanlığı ile işbirliğine hazır olduğunu belirterek, iki başkent belediye başkanlıkları arasındaki ilişkiyi geliştirmek için Tahran Belediye Başkanı Galibaf’ı başkent Ankara’ya beklediklerini ifade ederek, ”kardeş şehir”‌ belgesini de kendilerinin bu ziyaretinde imzalanmasını ümidini dile getirdi.

İki ülke düşmanlarının iki ülke ilişkilerine zarar vermeye çalıştıklarını hatırlatan Ankara Belediye Başkanı Gökçek, bu konuda iki ülke medyasına düşen sorumlulukların önemine ayrıca dikkat çekti. 

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)