• Nombre de visites :
  • 486
  • 10/9/2011
  • Date :

İran Türkiyedeki ABD füze kalkanına dikkat etmeli

iran türkiyedeki abd füze kalkanına dikkat etmeli

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Türkiye’nin dost ve kardeş ülke olduğunu,ama düşman orada bir füze kalkanı konuşlandırıyorsa, buna dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Ahmedinejad Kuveytli basın yayın organlarının mensupları ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran dini ve İslami kültürü gereği bölgenin müslüman ve Arap devletlerini ve milletlerini din kardeşi olarak algıladığını, bunun fantastik bir bakıştan ibaret olamayacağını , çünkü bizzat Kur’an’ın sarih emri ve İslam’ın vazgeçilmez hükmü olduğunu belirtti.

HEM TÜRKİYE HEM İRAN DİKKATLİ OLMALI! BU ABD'NİN KOMPLOSU!

Bir gazetecinin Amerika’nın Türkiye’de füze kalkanı konuşlandırması ile ilgili sorusuna cevap veren Ahmedinejad, Türkiye’nin İran’ın kardeşi ve dostu olduğunu, bu kardeşliğin İslam dini ve komşuluk gereği pekiştiğini, İran İslam Cumhuriyeti’nin, halkı Müslüman olan Türkiye’yi daima gayrimüslimlere tercih edeceğini,ancak eğer düşman orada bir füze kalkanı konuşlandırıyorsa ve bunu İran’a karşı yaptığını da itiraf ediyorsa, o zaman hem Türkiye hem İran hem de diğer bölge ülkelerinin dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Ahmedinejad, İran’ın korsan İsrail’den başka hiç bir ülkeye karşı tavır koymadığını ve bölgedeki tüm devletlerle kardeşçe ilişkiler kurmak istediğini ve ecnebilerin amaçlarının başından beri belli olduğunu, Müslümanların da buna göre hareket etmeleri gerektiğini ifade etti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)