• Nombre de visites :
  • 678
  • 3/8/2011
  • Date :

İranda Ramazan bayramı tatili artıyor!

iranda ramazan bayramı tatili artıyor!

 İran Cumhurbaşkanı Meclis İşleri Yardımcısı, Ramazan bayramı tatilinin arttırılmasıyla ilgili olarak Meclis'e sunulacak olan tasarı hakkında açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Meclis İşleri Yardımcısı Hüccetülislam "Seyyid Muhammed Rıza Mir Taceddini" muhabirimizle konuşurken, hükümetin Ramazan bayramı tatilinin arttırılmasıyla ilgili ve İslami Şura Meclisine sunmak üzere hazırladığı tasarıya değinerek "Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad'ın önerisi üzerine Ramazan bayramı tatilinin 2 güne çıkartılması konusu hükümet düzeyinde görüşüldü" dedi.

Hüccetülislam Mir Taceddini daha sonra açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bir de ek maddesi olan bu tasarıya göre, Ramazan bayramı tatili resmen 2 gün olacak ve ek madde gereği, bayram günü Perşembe gününe denk geldiği takdirde, Cuma günü zaten resmi tatil olup da, Cumartesi günü de bayram tatili sayılacak. Böylece halkın bu mesut bayramı iyi değerlendirmeleri için güzel bir fırsat sağlanmış olacak"

Cumhurbaşkanı Parlamento İşleri Yardımcısı Hüccetülislam Mir Taceddini ayrıca, söz konusu tasarının Meclis tatilinden sonra Meclis'e sunulacağını ve mübarek Ramazan ayı bitmeden tasarı incelenip durumun kesinlik kazanacağını belirtti.

Hükümet, geçen Cumartesi günkü toplantısında, Ramazan bayramı tatilinin arttırılması tasarısını onayladı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)