• Nombre de visites :
  • 540
  • 24/7/2011
  • Date :

İran PKK-Pejaka destek veren Almanyayı uyardı:Ayağını denk al!

iran pkk-pejaka destek veren almanyayı uyardı:ayağını denk al!

PKK- PJAK terör örgütünün son eylemlerine tepki gösteren İran Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Tahran maslahatgüzarını bakanlığa çağırarak sert bir dille uyardı. İran Dışişleri Bakanlığı Almanya maslahatgüzarını çağırarak terör örgütü PKK-PJAK’ın İran topraklarında terör eylemi düzenlemesi ve bu örgütün elebaşının Almanya’da ikamet etmesine yönelik sert itirazını Alman diplomata bildirdi.

PJAK terör örgütünün son yıllarda çok sayıda İranlı vatandaşın şehit düşmesine veya yaralanmasına sebep olduğunu belirten bakanlık yetkilisi, PJAK’ın elebaşısının Almanya topraklarında ikamet etmesinin Berlin yönetiminin uluslararası yükümlülüklerine aykırı olduğunu ve bu tutumun teröristleri beşeriyet karşıtı eylemlerini teşvik edici nitelik taşıdığını belirtti.

Alman maslahatgüzar durumu en kısa sürede Berlin’e bildirerek sonucu Dışişleri’ne ileteceğini ifade etti.

Almanya'nın İran İslam Cumhuriyeti'ne karşı silahlı eyleme girişen terörist odaklara destek vermesinin kendisi için çok pahalıya patlayabileceğini belirten siyasi uzmanlar, İran'ın Almanya'ya bu defa açık bir dille "Ayağını denk at!" mesajı verdiğini belirtiyorlar.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)