• Nombre de visites :
  • 333
  • 11/7/2011
  • Date :

ABD halkı da Libyaya askeri operasyonu protesto etti!

abd halkı da libyaya askeri operasyonu protesto etti!

 Yüzlerce Amerikalı Beyaz Saray'ın önünde toplanarak, batının Libya'ya karşı askeri operasyon düzenlemesi, ayrıca Libya diktatörü Kaddafi'nin kendi halkına karşı girişimlerini protesto etti. Washington muhabirimizin bildirdiğine göre, yüzlerce ABD'li "Anser Koalisyonu" ve "İran-ABD Dostluk Cemiyeti" gibi örgütler, ayrıca Afrika ülkelerinden bazı Temsilcilerin savaş karşıtı gösteri için yaptıkları davetleri üzerine geçtiğimiz Cumartesi günü Beyaz Saray'ın önünde toplanarak batının Libya'ya karşı askeri opersyonlar düzenlemesini, diğer taraftan Libya diktatörü Muammer Kaddafi'nin de kendi halkına karşı katliam girişimlerini protesto ettiklerini ilan ettiler.

Öğleyin saat 12'de başlayan bu gösteriye, 90 derece faranhayt sıcaklığa rağmen göstericiler ülkenin muhtelif eyaletlerinden ve özellikle de Nw York kentinden birçok otobüsle gelerek kendilerini gösteri yerine ulaştırdılar.

Gösteriye katılan Amerikalı ve siyasi aktivistler arasında Afrika ülkelerinden de delegelerin bulunması dikkat çekiyordu.

Göstericiler ellerinde savaş karşıtı sloganlar yazılı plakartlar taşımanın yanı sıra "Savaşa Son Verin", "Svaş Bitsin Artık", "Masum Çocukları Öldürmeyin!" ve "Libya'yı Yalnız Bırakın" gibi sloganları da haykırdılar.

Amerikan "Anser" grubu gösterisini dah sonra George Washington Üniversitesine doğru yürüyerek devam ettirdi. Gösteri daha sonra Anser grubu koodinatörlerinden "Brian Baker" tarafından okunan basın bildirisiyle sona erdi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)