• Nombre de visites :
  • 379
  • 11/6/2011
  • Date :

Tony Blair, ayaklanan Arap ülkelerine saldırılmasını istedi!

tony blair, ayaklanan arap ülkelerine sald?r?lmas?n? istedi!

İngiltere"nin eski Başbakanı ve ülkesinin Irak ve Afganistan"a asker sevketmesinde esas rolü oynayan Tony Blair, Libya gibi iktidarlarına karşı ayaklanan diğer Arap ülkelerine karşı askeri saldırı düzenlenmesi talebinde bulundu.

 Muhabirimizin İngiliz "İndipendent"gazetesine dayanarak bildirdiğine göre, İngiltere"nin eski Başbakanı Tony Blair, "Seyahat" adıyla yayınladığı kitabının giriş bölümünde "İngiltere"nin diğer müttefikleriyle birlikte Libya örneğinde olduğu gibi diğer Arap ülkelerine karşı da askeri müdahalede bulunması gerekiyor" diye kaydetti.

Kendi iktidarı döneminde İngiliz güçleri Afganistan ve Irak savaşlarına akın akın yollayan Blair ayrıca "Avrupa ve ABD"nin Arap devrimlerine destek vermek üzere uygun bir tasarı hazırlamaları gerekiyor" diye yazdı.

Blair söz konusu kitabının girişinde ayrıca şöyle kaydetti: "Bizim aktif bir politika izlememiz lazım. Bizim, ya teşvik eden veya kınayan seyirci değil, oyunculardan biri olmamız gerekiyor. Siz sevseniz de sevmeseniz de, biz bu gelişmelere katılmalıyız."

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)