• Nombre de visites :
  • 504
  • 11/6/2011
  • Date :

İranda Yakalanan ABD casusları, yönetici kadrodaydı

iranda yakalanan abd casuslar?, y?netici kadrodayd?!

İran İstihbarat Bakanı, ABD'ye casusluk yapan bir grubun yakalandığını belirtirken "Yakalanan bu casuslar ülkenin yönetim kadrosundaydılar. Düşman dış toplantılarda onlara tuzak kuruyordu" dedi.

 İstihbarat Bakanı Hüccetülislam Vel-Müslümin Haydar Muslihi Şehrirey kentinde muhabirler arasında konuşurken, ülkede ABD hesabına casusluk yapan bir grubun yakalandığını belirterek "Yakalanan bu casuslar ülkenin yönetim statüsündeydiler. Dış ziyaretleri ve yurtdışı toplantılarında düşman onlar için tuzak kuruyordu. Bunlardan önemli bir kısmı yurda dönüşlerinde söz konusu edilen konuları anlatıyorlardı. Kimileri bilinçli, kimileri yarı bilinçli ve kimileri de bilinçsiz bir şekilde Amerikan ve İngiliz casusluk servisleri tarafından kullanılmışlar" dedi.

CİA'NIN CASUS DEVŞİRME VE AVLAMA YÖNTEMLERİNDEN BİRİ DE..

İstihbarat Bakanı Muslihi daha sonra, düşman casusluk servislerinin istedikleri kimseleri avlamak için kullandıkları karmaşık yöntemlerden bahsederken "Söz konusu servis ve sistemlerden bazıları bilimsel bir projemiz var diye yaklaşıyorlar. Bazen bazı kimselerden 5 yıllık bilimsel iş istiyor ve bu sürede onların eksiklik ve kusurlarını tespit ediyorlar. Şöyle de diyebiliriz, dışardaki casusluk servisleri tarafından bilinçsiz bir şekilde kullanılanlar onlar için bilimsel bir iş yaptıklarını zannediyorlardı" ifadesini kullandı.

AVRUPA'DA GELECEK İSLAMINDIR!

İstihbarat Bakanı Hüccetülislam Muslihi açıklamalarının devamında ABD ve Avrupa'da geleceğin kesinlikle İslam'da olduğunu vurgulayarak "Bugün düşmanların İslamofobi ve İranofobi projeleri yüklü yatırımlarla devam etmekte. Onlar filmler ve kültürel-sanatsal programlar hazırlayarak kamuoyunda İslamofobi ve İranofobi havası yaratmaya çalışıyorlar. Ancak yüce Allah'ın lütuf ve merhametleriyle tüm düşmanlıkları kendilerine dönecek ve gelecek İslam'ın olacaktır" vurgulamasında bulundu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)