• Nombre de visites :
  • 393
  • 11/6/2011
  • Date :

Twitter NATOya casusluk yapıyor

twitter natoya casusluk yap?yor!

Facebook ve Twıter paylaşım sitelerinin ABD’nin emrinde çalışan gelişmiş casusluk sistemleri olduğu gerçeği bir kez daha belgelendi!

 Facebook’tan sonra Twıter’ın da ABD’nin kullandığı casusluk siteleri olduğu bir kere daha belgelenmiş oldu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan sağlanan bilgilerin, Libya lideri Kaddafi'ye bağlı güçleri hedef almada NATO güçlerine yardımcı olduğu ortaya çıktı.

Üst düzey bir NATO yetkilisi, Kaddafi güçlerinin hareketleriyle ilgili Twitter üzerinden ulaştırılan bilgiler ışığında NATO uçaklarının hareket ettiğini belirterek, "Twitter ve Facebook'un, Kaddafi'ye bağlı güçlere karşı düzenlediği hava operasyonlarının hedeflerini belirlemek için NATO istihbarat servislerinin kullandığı birçok kaynak arasında yer aldığını" belirtti. NATO'nun Libya'daki "Birleşik Koruyucu" operasyonunun sözcüsü Yarbay Mike Bracken, "Mümkün olan tüm kaynaklardan istihbarat alacağız. İnternet üzerinde açık kaynaklardan istihbarat sağlanıyor, Twitter takip ediliyor" dedi.

Bir başkaNATO yetkilisi de, başkent Trablus ile Ecdebiye ve Mistara gibi kentlerdeki Libyalıların "tweetleyerek" hem tank ve askeri birliklerin hareketleri hem de mültecilerin yer değiştirmeleriyle ilgili bilgiler sağladıklarını iddia etti.

Bu görüntülerin avam halk adına, o mıntıkalara yerleştirilen elemanlar aracılığıyla tespit edildiği bilinmesine rağmen ABD yetkilileri, olayı tamamen yerli bir hareketin çıkışı olarak göstermek istediklerinden bunu kendi memurlarının değil, o ülkelerin halkının yaptığını iddia etmekteler.

Farsnews


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)