• Nombre de visites :
  • 370
  • 16/5/2011
  • Date :

Siyonist işgalciliğini sona erdirilmesi için gereken güç mevcutur

siyonist işgalciliğini sona erdirilmesi için gereken güç mevcutur

Tahran, 15 Mayıs 2011 – İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı, Filistin’in akibeti Filistinliler tarafından belirlenmesi gerektiğini söylerken Siyonist rejimin işgalcilğini sona erdirilmesi için gereken gücün mevcut olduğunu vurguladı.

1948'de Filistin topraklarının Siyonist rejim tarafından işgal edilmesinin yıldönümünde Hamas ve El Fetih arasında yapılan anlaşmaya işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Hasan Firuzabadi, Siyoist rejim tarafından Filistin halkına yapılan zulüm karşısında sessiz kalan Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyi’ni kınadı.

Tümgeneral Firuzabadi, “Filistin’in akibeti Filistinliler tarafından belirlenmeli. 22 günlük Gazze savaşı ve direnişin zaferi gösterdi ki aziz İslam ve Kuran’ın himayesinde Siyonist rejimin işgalcilğini sona erdirilmesi için gereken güc ve şartlar mevcuttur”dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı, Hamas ve El Fetih’in anlaşmasının devrim ve İslami öğiretiler çerçevesinde işgal altındaki Filistin için yeni şartların oluşmasına sebep olacağını söyledi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)