• Nombre de visites :
  • 478
  • 10/5/2011
  • Date :

Ahmedinejad İstanbul da Erdoğanla görüştü

ahmedinejad istanbul da erdoğanla görüştü

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad İstanbul"a yaptığı 1 günlük ziyaretinin son saatlerinde Türkiye Başbakanı Erdoğan"la özel olarak görüştü. BM Teşkilatının girişimiyle Türkiye"nin İstanbul kentinde düzenlenen En Az Gelişmiş Ülkeler 4. Zirve Konferansına katılmak üzere dün İstanbul"a 1 günlük ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad, akşam saatlerinde ülkeye geri dönmeden önce Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan"la bir süre özel olarak görüştü.

Bu görüşmeyle ilgili alınan habere göre, Dr Ahmedinejad ve Recep Tayyip Erdoğan bu görüşmede batılı bazı ülkelerin bölgedeki gelişmelere karışmalarından duydukları endişelerini dile getirirlerken, bu gelişmeler karşısında İran"la Türkiye"nin daha aktif rol oynamaları gerektiğini vurguladılar.

Bölgedeki en son gelişmelerin görüşülmesinin yanı sıra ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi yollarının incelendiği bu ziyarette iki taraf, bölgedeki gelişmeler konusu başta olmak üzere iki ülkenin eskisinden daha fazla birbiriyle uyumlu ve işbirliğinde olmalarını hem İran-Türkiye ve hem bölge halklarının lehine bir durum olarak değerlendirdiler.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)