• Nombre de visites :
  • 432
  • 10/5/2011
  • Date :

Libya krizi siyasi yollarla çözülür!

libya krizi siyasi yollarla çözülür!

NATO Genel Sekreteri Rasmussen daha önce, Libya'da Muammer Kaddafi'ye karşı askeri baskılarını arttıracaklarına dair açıklamalarda bulunduysa da en son, Libya krizinin askeri değil siyasi yollarla çözülebileceğini vurguladı.NATO Genel Sekreteri Andres Fog Rasmussen "CNN" kanalı muhabiriyle konuşurken "Libya'da hükümet kuvvetleriyle halkçı güçler arasındaki çekişmeler hala devam ediyorsa da, Libya lideri Muammer Kaddafi için artık süre bitti. Kaddafi oyunu kaybetti" dedi.

Rasmussen ayrıca "İki aydan beri Libya'da devam etmekte olan bu barbarca savaş krizi, askeri yollarla değil, ancak siyasi yollarla çözümlenebilir" vurgulamasında bulundu.

Açıklamalarının devamında Kaddafi'nin artık oyunu bir başkasına devretmesi gerektiğinin altını çizen NATO Genel Sekreteri Rasmussen ayrıca "Kaddafi'nin şunu anlaması lazım ki bundan böyle kendisi ve rejimi için gelecek diye bir şey kalmadı" ifadesini kullandı.

Rasmussen bir süre önce, İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen Libya Temas Grubu oturumundan sonra yaptığı açıklamada NATO'nun Libya'daki askeri operasyonlarından yana bir tavır sergileyerek "NATO, Libya hükümetine karşı askeri baskı ve operasyonlarını sürdürecek" şeklinde konuşmuştu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)