• Nombre de visites :
  • 403
  • 13/4/2011
  • Date :

Mısırda İsrail protestosu devam ediyor

mısırda israil protestosu devam ediyor

 Ülkelerinin siyonist İsrail’le ilişkilerinin kesilmesini ve Gazze kapılarının bir an önce açılmasını isteyen Mısırlıların İsrail elçiliği önündeki eylemleri sürüyor. Ülkelerinin korsan İsrail’le ilişkilerini kesip, bu katil rejim tarafından Gazze’ye uygulanan zalim ambargonun kaldırılmasını ve Refah kapılarının bir daha Filistin halkının yüzüne kapanmamak üzere açılmasını isteyen Müslüman Mısır halkının siyonist İsrail Büyükelçiliği önündeki gösterileri devam ediyor. Gösteriler, Cuma Gününden beri sürerken, Mısır'ın başkenti Kahire'deki Tahrir Meydanı'nda toplanan göstericilerden bir kısmı, İsrail ve ABD büyükelçilikleri önünde protesto eyleminde bulundular.

İki gün önce de bini aşkın gösterici Filistin Bayrağıyla İsrail Büyükelçilği'ne yürümüştü. Tahrir Meydanı'ndan ayrılan bir grup İsrail Büyükelçiliği'ne gitmeye çalışmış ve katil İsrail aleyhine sloganlar atan grup, Gazze Şeridi'ne yönelik askeri operasyonlara son verilmesini istemişti..

Bugünde kalabalık bir grup,ABD'nin Kahire Büyükelçiliği önünde bir papazın Kur'an-ı Kerim yakmasını protesto ederek, ''Amerika! O papazı bize teslim et'' sloganlarının yanısıra “Mübarek derhal yargılansın!” feryatlarıyla Hüsnü Mübarek’le ailesinin yolsuzluk ve vatana ihanet suçlarından yargılanmasını isteyerek ABD’li papazla Mübarek’in kuklasını ve ABD ve İsrail bayraklarını ateşe verdi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)