• Nombre de visites :
  • 587
  • 6/3/2011
  • Date :

İran savaş gemileri korsan İsrail'i çizip geçti!

iran savaş gemileri korsan israili çizip geçti!

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Habibullah Seyyari, İran savaş gemilerinin Akdeniz’de korsan İsrail donanmasıyla sıcak temasa kadar yaklaştığını açıkladı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Seyyari, bu sabah İran savaş gemilerinin Akdeniz ziyaretini değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi.

KORSAN İSRAİL, İRAN GEMİLERİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

İran savaş gemilerinin çıktığı bu görevin bölgede büyük etkisi olduğunu belirten Amiral Seyyari, düşmanların bu gelişmeden rahatsız olduğunu, nitekim korsan İsrail'in , İran savaş gemilerinin ilerlemesini engellemek için büyük çaba sarf ettiğini ve bunda başarılı olamayarak karizmasını çizdirdiğini belirtti.

İT ÜRÜDÜ, KERVAN YÜRÜDÜ

Korsan İsrail’in,bu görevin gerçekleşmemesi için Mısır ve Suriye’yi büyük bir baskı altına aldığını belirten Amiral Seyyari, hatta bu amaçla İsrail'in bölgeyi askeri açıdan tehlikeli göstermeye çalıştığını,bu konuda sürekli tehlike ve tehdit duyuruları yaptığını, ancak, İran'ın bu kuru gürültüleri kaale almadığını vurguladı.

Amiral Seyyari, Akdeniz’de korsan İsrail gemilerinin İran savaş gemilerinden kendilerini tanıtmalarını istediğini, ancak İran savaş gemilerinin onlara “Bu gemi sizi ilgilendirmez, haddinizi bilin, bu bölgeden uzak durun!!” karşılığını vererek yoluna devam ettiğini ve İsrail savaş gemilerinin,panikleyerek, bu uyarı üzerine İran savaş gemileriyle aralarındaki mesafeyi hemen açtıklarını ifade etti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)