• Nombre de visites :
  • 1164
  • 15/2/2011
  • Date :

Türkiye, bir kez daha Siyonist rejimin özür dilemesini istedi

türkiye, bir kez daha siyonist rejimin özür dilemesini istedi

Türkiye bir kez daha Telaviv'in geçen yıl mavi Marmara gemisine saldırının sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini bildirdi.

Şin Hua haber ajansının Ankara'dan bildirdiğine göre, Türkiye dış işleri bakanlığının üst düzey diplomatlarından Mithat Rende, dün yaptığı açıklamada Ankara'nın uluslar arası araştırma komitesinin ırkçı rejim İsrail komandolarının Mavi Marmara gemisine saldırmasıyla ilgili gerçekleri ifşa etmesi Telaviv yetkililerinin ise resmen bu cinayetin sorumluluğunu üstlenerek özür dilemesini beklediğini söyledi.

Rende, BM özel araştırma komitesinin ay sonunda yapacağı toplantıda Türkiye ile ırkçı rejim İsrail'in bu saldırıyla ilgili raporlarını inceleyeceğini belirtti. Türkiyeli yetkili BM araştırma komitesinin gelecek toplantısını Mart ayında yapılacağı ve toplantıda Türkiye ile Siyonist rejim temsilcilerinin sözlü olarak komitenin sorularını yanıtlayacaklarını söyledi.

Türkiye daha önce de sahte rejim İsrail'den Mavi Marmara gemisine saldırdığı için Türkiye milleti ve hükümetinden resmen özür dilemesi, saldırıda zarar görenlere tazminat ödemesini istemişti. Ancak bu rejim Türkiye'nin talebini reddetti.

Bilindiği üzere ırkçı İsrail rejimi komandoları 31 mayıs 2010 da uluslar arası sularda özgürlük konvoyuna saldırarak dokuz Türkiyeliyi şehit edip bazılarını da yaralamışlardı.

İRİB.İR


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)