• Nombre de visites :
  • 553
  • 29/1/2011
  • Date :

Mısırlı zenginler ülkeden kaçıyor!

mısırlı zenginler ülkeden kaçıyor!

  Mısır’da gergin ortamın şiddet kazanması üzerine bu ülkeden gelen son haberler, zengin ve nüfuz sahibi kimselerin Mısır’ı terk etmeye başladıklarını belirtiyor. Mısır’da halk kıyamının yoğunluk kazanması ve Hüsnü Mübarek iktidarının devrilme ihtimalinin artması üzerine ülkenin nüfuz ve sermaye sahipleri gruplar halinde başka ülkelere kaçmaya başladı.

Dün bu ülkenin büyük kentlerinde sıkıyönetim ilan edildiyse de, gelen haberler, Mısır halkının kurallara uymadıklarını gösteriyor.

Mısır Ordusu, güvenlik güçlerinden sonra 3. Güç olarak sokaklara yerleştiler. Mısır Ordusunun halka karşı tavrını kesin olarak belirtmediği, yani bir taraftan güvenlik güçlerin tarafını tutmadığı diğer taraftan da halk saflarına tam olarak katılmadığı, ama Mısır halkının yine de askerlere karşı sıcak davrandığı söyleniyor.

Mısır’dan alınan bir başka habere göre en son Hüsnü Mübarek halka hitaben bir demeç vererek, polis ve güvenlik güçlerinin karşıt gösterileri şiddetle bastırmalarını vurgularken hükümetin istifa edeceğini ve kendsinin bu Cumartesi günü yeni bir hükümeti tanıtcağını dile getirdi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)