• Nombre de visites :
  • 464
  • 8/1/2011
  • Date :

İran'ın,ABD casus uçaklarını düşürdüğü doğrulandı

iranın,abd casus uçaklarını düşürdüğü doğrulandı

İran Savunma Bakanı General Ahmet Vahidi, Amerikalı yetkililerin uçaklarının düşürüldüğünü doğrulamalarının, İranlı yetkililerin açıklamalarının onayı olduğunu vurguladı.Savunma Bakanı General Ahmet Vahidi, İranlı nükleer bilimci Şehriyari’nin hain saldırı sonucu şehit edilişinin 40. anma günü etkinliğine katıldı.

"Pentagon’un tutumu, ABD casus uçaklarının bizim tarafımızdan düşürüldüğünün onayıdır" diyen İran Savunma Bakanı, İran'ın gürültü yapmayı sevmediğini, ama ülke sınırlarını koruma konusunda da kimseyle şakası olmadığının gereken yerlerce anlaşılmış olduğunu belirtti.

Vahidi, şehitlerin kanının her zaman yaşayan ve yaşatan bir unsur olduğunu, İranlı şehit bilim adamlarının da kalkınma ve ilerlemenin en ön saflarında yer aldıklarını ve İran miletinin kalbidne ebediyen yaşayacaklarını vurguladı.

General Vahidi, yaşanan son suikastlerin ardından yetkililerin İranlı bilim adamlarını korumak için ciddi tedbirler aldığını belirtti.

Açıklamasının bir başka bölümünde Savunma Bakanı Vahidi, Amerikalı yetkililerin Fars Körfezi’nde casusluk uçaklarının düşürüldüğünü doğrulamasının, İranlı yetkililerin açıklamasının onayı olduğuna dikkat çekti ve İran'ın sınırlarını kimseye çiğnetmeyeceğinin altını çizdi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)