• Nombre de visites :
  • 566
  • 8/1/2011
  • Date :

Fars Körfezi ve Umman Denizi, İran füzelerinin menzilinde

fars körfezi ve umman denizi, iran füzelerinin menzilinde

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Ali Fedevi, Fars Körfezi ve Umman Denizi’nin İran’ın uzun menzilli füzelerinin kontolü altında olduğunu açıkladı. Amerika Savunma Bakanı’nın “İran bölgede dengeleri bozdu” sözleri üzerine basına resmi açıklamada bulunan Amiral Fedevi, İran'ın son 31 yılda sürekli bölgede yeni bir denge oluşturduğunu,bu dengenin elbette ki ABD'nin kurduğu dengeyi bozduğunu ve bölgenin müslüman milletleri arasında vahdet kurma çabaları yüzünden İran'ın ,başta ABD gelmek üzere bütün sultacı güçlerin saldırılarına maruz kaldığını belirtti.

Amiral Fedevi, İran’ın uzun menzilli füzelerinin Fars Körfezi, Umman Denizi ve tüm bölgeyi kapsadığını ve her türlü saldırıya karş koymak için hazırlıklı olduğunu kaydetti.

Büyük Peygamber –s- askeri tatbikatlarına temas eden Amiral Fedevi, bu tatbikatların İran’ın savunma gücünün sadece küçük bir bölümünü yansıttığını vurguladı.

Düşmanı her türlü saldırı durumunda yaptığına pişman edeceklerini vurgulayan Amiral Fedevi, yakın gelecekte silahlı kuvvetlerin yeni kazanımlarını İran milletine tanıtacaklarını da sözlerine ekledi ve dünyaya egemen olmak isteyen süper devletlerin artık İran adlı yeni gücü de tanımak zorunda olduklarının altını çizdi..

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)