• Nombre de visites :
  • 485
  • 8/1/2011
  • Date :

İran bu bilimadamlarını unutmayacak!

iran bu bilimadamlarını unutmayacak!

  Hain terör eylemlerine kurban giden İranlı değerli bilim adamları şehid Şehriyari ve şehid Alimuhammedi için dün düzenlenen anma merasimine üst düzey yetkililerin yanısıra kalabalık bir öğrenci grubu da katıldı.Dün Tahran’da Şehid Beheşti Üniversitesinde, hain terör eylemleri sonucu şehadete eren aziz hoca ve bilim adamlarımız şehid Mecid Şehriyari’nin şehadetinin 40. günü ve şehid Mesud Alimuhammedi’nin de şehadetinin 1. yıl dönümü olması münasebetiyle düzenlenen anma merasiminde Bilim Araştırma ve Teknoloji Bakanı Kamuran Daneşcu, Savunma Bakanı General Ahmed Vehidi, Dışişleri Bakanı Vekili Ali Ekber Salihi, İslami Kültür ve İrşad Bakanı Seyyid Muhammed Hüseyni ve Yargı Gücü 1. Yardımcısı Hüccet-ül İslam Seyyid İbrahim Reisi’nin yanı sıra bazı Milletvekilleri, üniversite öğretim üyeleri ve kalabalık bir öğrenci grubu bulundu.

Söz konusu yetkililer, merasim esnasında muhabirlerle sohbetlerinde, şehid Alimuhammedi ve şehid Şehriyari’nin yerlerinin doldurulmasının çok zor olduğunun altını çizerlerken, her şeye rağmen İran halkının barışçı nükleer enerjiden yararlanmaya ilişkin programından vazgeçmeyeceğini vurguladılar.

Şehid Şehriyari 29 Kasım 2010'da, eşiyle birlikte iş yerlerine giderken, 2 motosikletli tarafından gerçekleştirilen bir terör girişimi sonucu şehadete kavuştu.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)