• Nombre de visites :
  • 429
  • 15/11/2010
  • Date :

Gül'den Siyonist rejime eleştiri

gülden siyonist rejime eleştiri

Türkiye cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Siyonist rejimin düşmanca siyasetlerini şiddetle eleştirdi.

 El Alem televizyonu internet sitesinde yer alan haberde, Ankara ile tel-aviv arasındaki ilişkilerin gerilmesine ve Siyonist rejimin bölgede gerilim çıkartan siyasetlerine işaret eden Türkiye cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara ile Tel-aviv arasındaki yaşanan krizin, Türkiye Yahudilerini ilgilendirmediğini söyledi.

Türkiye yetkilileri, Mavi Marmara baskını olarak bilinen Gazze yardım konvoyuna yönelik Siyonist rejimin düzenlediği kanlı baskında hayatını kaybeden kişiler için işgal rejiminin Ankara'dan özür dilemesi, saldırının mağdurlarına tazminat ödenmesi şartını ileri sürmüşlerdi. İşgal rejimi ise şu ana kadar Türkiye'den özür dilemediği gibi, kurbanlara da tazminat ödemiş değil.

Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, tel-aviv yetkililerinin, Ankara'dan özür dilemesi gerektiğinin altını çizerken, Siyonist rejimin yürüttüğü nükleer faaliyetlerin denetimden uzak olduğunu ve BM güvenlik konseyinin bu durumu araştırması gerektiğini önemle vurguluyor. Türkiye başbakanı Erdoğan, Siyonist rejimin NPT üyesi olmadığı gibi yürüttüğü yasa dışı nükleer faaliyetlerin de bölgenin güvenliğini tehdit ettiği ve istikrarsızlaştırdığını söylemekte.

irib.ir


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)