• Nombre de visites :
  • 465
  • 25/10/2010
  • Date :

İslam inkılabı rehberi Ayetullah seyyid Ali Hamenei Kum'da seferberlik ordusu Besicilerden bir gruba hitap etti

islam inkılabı rehberi ayetullah seyyid ali hamenei kumda seferberlik ordusu besicilerden bir gruba hitap etti

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei Kum şehrine yaptığı ziyaret kapsamında bu gün, gönüllü seferberlik ordusu "besiciler"den oluşan bir gruba hitap etti.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei gönüllü seferberlik ordusu "besic"in basiretinin, İran halkının ilerlemesi ve canlılığı için mantıklı ve sağlam delil olduğunu, düşmanın komploları karşısında sarsılmaz olgu sayıldığını söyledi.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, ihlas, basiret, ve tutarlı hareket etmek ve ölçülü olmak gibi faktörlerin, besicin hareket kıstası olduğunu belirterek, düşmanların geniş propagandalarla, İslami İran'ın ilerleme ve kalkınma gerçeğini karalamaya çalıştıklarını, onların İran halkı ve yetkililerinin hızlı ve muazzam ilerlemesinin gerisinde kaldıklarının göstergesi olduğunu kaydedip, 'bu hareket, düşmanların isteğinin tam tersine durdurma kabul etmez ve İran halkının geleceği, her geçen gün artmakta olan gelişmelerle birlikte olacaktır. " vurgusunu yaptı.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei' konuşmasında, gönüllü seferberlik ordusu "besic"in başarılarından birinin de, düşmanların karmaşık komploları özellikle de ( cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra) geçtiğimiz yıl yaşanan fitne olaylar karşısındaki basireti ve kabiliyetlerinin artması olduğuna işaretle sözlerine şöyle devam etti: "geçtiğimiz yıl fitne olaylarında bir çokları hata yaptı, onlardan bazıları bir süre sonra hatalarını düzelttiler fakat besicin muazzam hareketi, basiret bayrağını koruyarak hak yolunda kalmayı başardı.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei konuşmasında, şahsiyetlerin, hakkın teşhis faktörlerinden olmadığını vurgularken, "bazen makbul şahsiyetler de, yanlış yola gidebilirler. Bu yüzden şahsiyetler ve kişilerle değil basiretle, hak ve batılı ayrıt etmek gerekir." dedi.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, dış siyasete yönelik olarak da, İslam nizamı karşıtları ve bazı fitnecilerin propagandalarında İran’ın dünyada zelil ve onur kaybına uğradığını iddia ettikleri, fakat günümüzde İran İslam cumhuriyetinin dünya halkı nezdindeki sevgisi, itibarı ve haysiyetinin azalmadığı gibi daha da arttığını belirtti.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, İran halkının kur'an-ı kerim ve İslam çizgisindeki durmak bilmeyen hareketinin İslam dünyası ve Müslüman milletlerin uyanışı üzerinde büyük etkileri olacağını da sözlerine ekledi.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)