• Nombre de visites :
  • 544
  • 27/9/2010
  • Date :

11 Eylül eylemcileri yargılanmalı

ahmedinejad

Tahran, 27 Eylül 2010 – İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 11 Eylül hadisesinin bağımsız bir komite tarafından araştırması gerektiğini söyleyerek, 11 Eylül eylemcileri yargılanmaları şart olduğunun altını çizdi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, bugün Pazartesi İran'ın güney batısındaki Abadan kentinde düzenlenen kadın şehitler ulusal kongresinde konuşan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Ahmedinejad, 11 Eylül hadisesinin devrimciler, müslümanlar ve dünyada adalet yanlısı olanların aleyhine düzenlendiğini ifade ederek, Irak ve Afganistan’ın 11 Eylül bahanesiyle işgal edildiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad,11 Eylül hadisesinin bağımsız bir komite tarafından araştırılması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, bu hadisenin eylemcileri bağımsız bir mahkemede yargılanmaları şart olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, “Düşman 11 Eylül bahanesiyle Ortadoğu bölgesini talan etmek istemektedirler”dedi.

“Irak ve Afganistan’a saldırmayı planlananlar yargılanmalı”diyen Cumhrbaşkanı Ahmedinejad, Irak ve Afganistan’da pek çok insanın ölmesine neden olan ABD’nin eski Başkanı Bush’a hesap soran olmadığı gibi onun bu konuda bir özür bile dilemediğini kaydetti.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)