• Nombre de visites :
  • 354
  • 20/9/2010
  • Date :

Siyonistlerin İran ile savaşması delilik

firuzabadi

  Tahran, 20 Eylül 2010 – İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı, Siyonistlerin İran ile savaşması delilik olduğunu ifade ederken, ABD ve Siyonist rejiminin iç şartlarına göre İran gibi bir milletle savaşı başlatmaları imkansız olduğun dile getirdi.

Pazartesi sabahı Güvenlik Üniversitesi öğrencilerinin mezuniyet töreni çerçevesinde gazetecilere konuşan İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firızabadi, ilim ve araştırma çalışmaların esasına göre İran’da kara, deniz ve hava kuvvetleri için silah üretildiğini ifade ederek, 25 yıllık çalışmalar sonucunda ülkenin stratejik ihtiyaçlarına göre ülkede silah üretildiğini söyledi.

Esas olan uluslararası düzeyde dost ve düşmanın yanısıra düşmanlığı tanımak olduğunu dile getiren Tümgeneral Firuzabadi, saldırmadıkları takdirde İran’ın ABD ve Siyonist rejimiyle savaşmayacağını belirtti.

İran Genel Kurmay Başkanı, düşmanlarla ilişkileri olanlarla yasalara göre davranılacağının haberini verirken, “düzene karşı faaliyet gösteren gruplarla yasalara göre davranılmalı. Yasaları kayda almayan ama düzene yönelik girişimde bulunmayanlarla da kimse işi olmaz”şeklinde konuştu.

İran’a yönelik askeri seçeneğin masada olduğu şeklindeki ABD Genel Kurmay Başkanı'nın sözüne de işaret eden Tümgeneral Firuzabadi, hiçbir batılı politikacı İran’a yönelik askeri seçenekten bahsetmediğine karşı bir tek bu adam askeri seçenekten bahs ettiğini kaydetti.

Tümgeneral Firuzabadi, Siyonistlerin İran ile savaşması delilik olduğunu ifade ederken, ABD ve Siyonist rejiminin iç şartlarına göre İran gibi bir milletle savaşı başltamaları imkansız olduğun dile getirdi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)