• Nombre de visites :
  • 511
  • 4/5/2010
  • Date :

Silahlı kuvvetlerinin tatbikatları sıkı bir savunma çerçevesinde yapılmaktadır

mesud cezayiri

  Tahran, 04 Mayıs 2010 – “Silahlı Kuvvetlerinin tatbikatları sıkı bir savunma çerçevesinde yapılmaktadır”diyen İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkan Yardımcısı, İran İslam Cumhuriyeti’nin deniz tatbikatının ikinci aşaması geniş bir şekide gerçekleşeceğini ifade etti.

  İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, İran’ın yanısıra Fars Körfezi ve Umman denizi kıyı ülkeleri stratejik olan bu bölgenin güvenliğini sağlamak ve kalıcı güven ortamı oluşturmak için gerekli yetenkelere sahip olduklarıunı söyledi.

  Tuğgeneral Cezayiri, meşru olmayan şer ve sulta devletlerin serbest suların huzurunu bozduklarını hatırlatarak, bölge dışından olan dost ülkelerin serbest sularda ticaret yapmaları hakkı olduklarının altını çizdi.

  İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkan Yardımcısı, kısa dönemli, uzun dönemli ve orta dönemli menfaatların istikrar ve huzurun sağlanması şartıyla korunabileceğini ifade ederek, bunun sürdürülebilmesi için sulta devletler ve Siyonistler ile işbirliği yapmamak gerektiğinin altını çizdi.

  “Silahlı kuvvetlerinin tatbikatları sıkı bir savunma çerçevesinde yapılmaktadır”diyen İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkan Yardımcısı, İran İslam Cumhuriyeti’nin deniz tatbikatının ikinci aşaması geniş bir şekide gerçekleşeceğini ifade etti.

Mehrnews


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)